Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Czy zegarek można nosić tylko na lewej ręce?

Czy zegarek można nosić tylko na lewej ręce?

Zegarki drewniane, metalowe, smartwatche - jest wiele różnych rodzajów, lecz łączy je jedno. Uważa się, że nosimy je na lewej ręce. Jednak to, że tak zostaliśmy nauczeni nie oznacza, że tak musi być. To, na której ręce nosimy zegarek, zależy od wielu aspektów.

Lewa ręka — spadek po zegarkach mechanicznych

Noszenie zegarka na lewej ręce pochodzi przede wszystkim od wygody korzystania — a właściwie nakręcania — zegarków mechanicznych. Prawa ręka mogła wtedy swobodnie sięgać do koronki bez zdejmowania zegarka.

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na mechanizm kwarcowy. W takim przypadku nie muszą one nakręcać zegarka. Jednak nadal pozostaje kwestia ustawienia godziny czy korzystania z innych funkcji.

Wygoda noszenia zegarka

Wygoda jest jedną z ważniejszych kwestii podczas noszenia zegarka i to nią przede wszystkim powinniśmy się kierować. Czasem po prostu wygodniej nosi się go na jednej albo drugiej ręce.

Dodatkowo najczęściej najbardziej wygodne jest korzystanie ze strony, która nie dominuje. Zapewni to wygodę i komfort, a także pozwoli uniknąć uszkodzeń. Mimo wszystko zegarek jest dodatkowym elementem na nadgarstku, który może przeszkadzać w niektórych czynnościach.

Proporcja podczas noszenia zegarka

Proporcja jest ważna przede wszystkim przy bardziej oficjalnych stylizacjach. Przy niektórych okazjach chcemy wyglądać schludnie i elegancko. Zegarek jest elementem biżuterii, który powinien odpowiednio się komponować. Powinniśmy na to uważać zwłaszcza, gdy ubieramy bransoletki lub pierścionki. Odpowiednie dobranie dodatków do drewnianego zegarka jest niezwykle ważne. Umieszczenie zbyt wielu elementów na jednej ręce może zaburzyć proporcje. Warto dokładnie przemyśleć całą stylizację, aby czuć się w niej dobrze, komfortowo i pięknie. Jednak przy bardziej oficjalnych wyjściach warto pamiętać o zasadach savoir-vivre. Wspominają one, że zegarek powinien być założony na lewą rękę.

Kwestie praktyczne przy noszeniu zegarka

Podczas noszenia zegarka należy pamiętać, że jest to dodatek, który nie ma utrudniać funkcjonowania. Osoby praworęczne z tego względu częściej wybierają lewą rękę i odwrotnie. W ten sposób zegarek nie będzie przeszkadzał przy takich czynnościach jak pisanie czy operowanie niektórymi narzędziami. Dzięki temu możemy też szybko sprawdzić godzinę bez przerywania czynności. Kwestie praktyczne są bardzo ważne w codziennym życiu — zegarek nie powinien przeszkadzać. Pomoże to także łatwiej uniknąć uszkodzeń.

Dobry zegarek można nosić na każdej ręce

Wybór ręki, na której nosimy zegarek, zależy przede wszystkim od nas samych. Jeśli wolimy zakładać go na prawą, nic nie stoi na przeszkodzie. Drewniane zegarki RealForest będą dobrze wyglądać niezależnie od tego, na którą rękę go założymy. Najważniejsza jest nasza wygoda i elegancja. Warto jednak pamiętać, że zegarek na rękę należy nosić tak, żeby było wygodnie.

zegarek drewniany rf elite srebrny-klonZegarek drewniany - Diver Style-czarno-niebieski Zegarek drewniany - czarny Dąb