Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Zegarek drewniany - czy jest ekologiczny?

Zegarek drewniany - czy jest ekologiczny?

Wiele mówi się o tym, jak ważne dla naszego ekosystemu są drzewa. W związku z tym rodzi się pytanie — czy pozyskiwanie drewna jest ekologiczne? Może wydawać się, że drewniane zegarki szkodzą środowisku - jednak prawda jest zupełnie inna. Mądre korzystanie z tego wyjątkowego surowca pozwala chronić otaczający nas świat.

Ekologiczny surowiec

forest

Drewno pod wieloma względami jest wyjątkowe. Jako jeden z niewielu materiałów charakteryzuje się odnawialnością. Dodatkowo, jego produkcja nie zanieczyszcza środowiska.

Kluczowy jednak jest wybór źródła drewna. Odpowiednia uprawa oraz zrównoważona wycinka pozwala uzyskać surowiec w ekologiczny sposób. W ten sposób zyskują wszyscy. W odpowiedzialnych przedsiębiorstwach dbają o zalesienie terenów i aby nie czynić szkody środowisku.

Ręczne wykonanie i mała strata materiału

Duża strata materiału podczas produkcji jest dość częstym problemem, który szkodzi środowisku. Co więcej, takie podejście jest mało ekonomiczne. Generuje niepotrzebne straty oraz zanieczyszczenie.

Ręczne wykonanie drewnianych zegarków RealForest pozwala zminimalizować stratę materiału. W ten sposób możemy też zachować wysoką jakość i pewność produktów, które wytwarzamy. Mała ilość odpadów pozytywnie wpływa na środowisko — mimo tego, że większość materiałów, które używamy, jest naturalna.

Trwałość na lata

Dzięki ręcznemu wykonaniu i wykorzystaniu trwałego materiału, jakim jest drewno, tworzymy zegarki na lata. To nie są produkty dla osób, które spodziewają się szybkiej wymiany produktu. Możliwość długiego użytkowania sprawia, że zegarek nie ląduje szybko na śmietniku. W ten sposób odpowiedzialnie dbamy o środowisko. W połączeniu z małą stratą materiału, wpisuje się to w koncepcję less waste.

Zegarek drewniany - czarny DąbZegarek drewniany - RF Elite srebrny-klonZegarek drewniany - Diver Style-czarno-niebieski

Mniejsze zanieczyszczenie środowiska

Stosowanie drewna pozwala zminimalizować zanieczyszczenie środowiska. Na każdym etapie produkcji nie zanieczyszcza ono ekosystemu. Używamy także środków chemicznych, które są bezpieczne i delikatne. Drewno impregnujemy olejem. Dążymy do tego, żeby jak najmniej zanieczyszczać środowisko, które jest ważne dla nas wszystkich.

Drewniane zegarki dobrym wyborem dla dbających o ekologię

Odpowiednio uprawiane i obrabiane drewno jest bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Dlatego wybór drewnianych zegarków RealForest jest odpowiedni dla osób, które kierują się ekologią. Minimalizacja ilości odpadów oraz rozważne korzystanie z odnawialnego surowca sprawia, że korzystanie z drewna — wbrew temu, co może się wydawać — wpływa pozytywnie na nasz ekosystem. Zwłaszcza jeśli porównamy je z innymi materiałami, które są używane do produkcji zegarków.

Zegarek drewniany Realforest Classic Czarny Dąb - Orzech amerykańskiZegarek drewniany - RF Elite DąbZegarek drewniany RF Elite czerwony - klon