Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Jak zmieniały się zegarki na rękę?

Jak zmieniały się zegarki na rękę?

Historia zegarków jest dość długa. Od dawna nie posiadają funkcji wyłącznie praktycznej. Są także istotnym elementem stroju. Ich design zmienił się przez lata, zwłaszcza w XX wieku, od kiedy stały się bardzo popularne. Rozwijająca się technologia i rozwój mody odcisnął na nie swój wpływ. Jak zmieniały się zegarki na rękę?

Pierwsze zegarki na rękę

Pierwsze zegarki na rękę były dedykowane przede wszystkim kobietom. Reklamowane najczęściej jako biżuteria, cieszyły się dość dużą popularnością. Mężczyźni częściej wybierali zegarki kieszonkowe. Zegarki na rękę dla mężczyzn zostały jednak docenione podczas I wojny światowej. Możliwość szybkiego sprawdzenia godziny i mierzenia czasu szybko przekonał do siebie przede wszystkim wojskowych. Szkło takich zegarków często było zabezpieczane dodatkową metalową kratką. Miała ona chronić przed stłuczeniem.

Klasyczne zegarki na rękę

Po I wojnie światowej zegarki na stałe zagościły w garderobach zarówno pań, jak i panów. Od tego czasu powstało wiele klasycznych modeli. Swoich zwolenników miały zarówno modele na pasku, jak i na bransolecie. Duża popularność skutkowała zwiększoną różnorodnością. Klasyczne zegarki na rękę posiadały tarcze w kształtach okrągłych, owalnych, ale też prostokątnych i kwadratowych. Najczęściej stosowane były neutralne kolory — biały, beżowy czy srebrny lub szary. Jednak producenci posiadają także wybór dla osób, które lubią modele bardziej awangardowe.

Nowoczesne zegarki

Dużą popularność posiadają także zegarki z dodatkowymi elementami. Wielu producentów decyduje się na dodatkowe funkcje lub ozdobniki. Popularna jest tzw. luma, czyli masa świecąca, najczęściej nakładana na wskazówki i punkty cyfrowe tarczy. Bardziej odważni mogą zdecydować się na przezroczystą lub wyciętą tarczę, ukazującą mechanizm zegarka. Obecnie dużą popularnością cieszą się także zegarki elektroniczne oraz tzw. smartwatche. Zazwyczaj posiadają one dość minimalistyczny design. Jednak i spośród nich znajdą się modele bardziej klasyczne lub odważne — pełne kolorów i nietypowych rozwiązań. Smartwatche posiadają także duże możliwości personalizacji.

Ekologia i piękno — zegarki drewniane

Od kilku lat rosnącą popularnością cieszą się zegarki drewniane. Sam pomysł nie jest nowy. Podobno produkowano je już w XIX wieku. Jednak dopiero od niedawna zostały one docenione. Zachwycają niebanalnym designem, przekonują ekologią i trwałością. W sklepie RealForest nieustannie dodajemy nowe modele zegarków drewnianych, aby każdy znalazł coś dla siebie. Wykonujemy także indywidualne projekty, specjalnie dla najbardziej wymagających klientów.

Jaki zegarek dla mnie?

W dzisiejszych czasach różnorodność zegarków na rynku jest ogromna. Ich wygląd jest bardzo ważnym aspektem podczas wyboru. Niemniej, design powinien pasować do okoliczności, w jakich będziemy go nosić. Warto też wziąć pod uwagę nasz styl oraz wygodę korzystania. Łatwo znaleźć modele uniwersalne, jak i bardziej wyjątkowe.

Zegarek drewniany RF Elite czerwony - klonZegarek drewniany Realforest Classic Czarny Dąb - Orzech amerykańskiZegarek drewniany - RF Elite Dąb