Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
 Jak dbać o drewniany zegarek?

Jak dbać o drewniany zegarek?

Drewniany zegarek jest stylowym dodatkiem i funkcjonalnym gadżetem. Często towarzyszy nam przez cały dzień podczas różnych czynności, przez co jest narażony na rozmaite czynniki zewnętrzne. Odpowiednia pielęgnacja może jednak zdecydowanie wydłużyć jego żywotność. Sprawdź, jak zadbać o drewniany zegarek.

Jak pielęgnować drewniany zegarek?

Drewniane zegarki RealForest są wytrzymałe i odporne na zachlapanie. Jednak wymagają regularnego czyszczenia i odpowiedniej pielęgnacji. W ten sposób można wydłużyć ich żywotność i zachować dobry wygląd. Pielęgnacja drewnianego zegarka na rękę jest bardzo prosta. Do regularnego czyszczenia należy używać pędzla, sprężonego powietrza oraz miękkiej, wilgotnej ściereczki. Pierwsze dwa przydadzą się do usuwania pyłu oraz kurzu. Z kolei szmatką jesteśmy w stanie usunąć zabrudzenia oraz pot, który znalazł się na nim w ciągu całego dnia użytkowania. Można po długim użytkowaniu odesłać do nas zegarek i odświeżymy go nanosząc nową warstwę wodoodpornego oleju.

Jak przechowywać drewniany zegarek?

Równie ważne co pielęgnacja jest odpowiednie przechowywanie drewnianego zegarka. Porzucenie go w dowolnym miejscu nie tylko podnosi ryzyko upadku i zniszczenia. Ważne jest, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce i wilgoć. Mogą one powodować odbarwienia oraz utratę właściwości materiału. Warto także unikać mocno zakurzonych miejsc. Odpowiednie przechowywanie drewnianego zegarka zapewni nie tylko długą żywotność materiału, ale też mechanizmu.

Na co uważać podczas noszenia drewnianego zegarka?

Użytkowanie drewnianego zegarka nie różni się wiele od korzystania z tych wykonanych z innego materiału. Przede wszystkim należy unikać wstrząsów i uderzeń. Mogą one źle wpłynąć zarówno na jego wygląd, jak i na działanie. Warto też pozostawić trochę luzu między zegarkiem a nadgarstkiem. Zbyt ciasno zapięty może być niewygodny, a długotrwały kontakt z potem może źle wpłynąć materiał, z którego jest wykonany. Należy także pamiętać o tym, żeby zdjąć zegarek podczas czynności, które mogą go narazić na uszkodzenia oraz długotrwały kontakt z wodą. Choć jest on odporny na zachlapanie, zanurzenie może go uszkodzić.

Jakich detergentów używać do drewnianego zegarka?

Odpowiedź jest jedna — do drewnianych zegarków nie należy używać żadnych detergentów. Na materiał niekorzystnie wpływają także perfumy i inne środki oparte na alkoholu. Mogą one wysuszać drewno i niekorzystnie reagować z wcześniej użytymi preparatami. Drewniane zegarki RealForest wykonujemy z dbałością o ich trwałość. W związku z tym do odpowiedniego przygotowania materiału używamy specjalnych środków. Powinny one zabezpieczać zegarki na lata bez konieczności korzystania z agresywnych środków czyszczących czy dodatkowych preparatów.

Regularna pielęgnacja drewnianego zegarka

Pielęgnacja drewnianego zegarka jest prosta, ale wymaga regularności. Codzienne drobne czynności, takie jak przetarcie zegarka czy pozostawienie go w odpowiednim miejscu skutecznie wydłużają jego żywotność. Wystarczy tak niewiele, żeby na długo pozostał piękny, funkcjonalny i sprawny. Prosta pielęgnacja jest kolejną ogromną zaletą drewnianych zegarków RealForest.