Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Zegarek na pasku czy bransolecie – co wybrać?

Zegarek na pasku czy bransolecie – co wybrać?

Wybór właściwego zegarka na rękę składa się z wielu czynników. Jedną z ważniejszych kwestii, która wpływa nie tylko na estetykę, jest decyzja: pasek czy bransoleta? Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od naszych osobistych oczekiwań i preferencji. Co zatem wybrać?

Zegarek na pasku

Tego typu czasomierze są bardzo popularnym wyborem, przede wszystkim dzięki połączeniu lekkości i ponadczasowej, delikatnej oraz uniwersalnej elegancji. Łatwo go także w przyszłości wymienić, co może diametralnie zmienić wygląd zegarka, a także przedłużyć jego żywotność. Pasek jest jednak mniej trwały niż bransoleta, a także wchłania pot i zapachy. To sprawia, że trzeba go także częściej wymieniać na nowy. Nie można mu jednak odmówić niezawodnej i uniwersalnej elegancji, także w przypadku drewnianych zegarków na rękę.

Zegarek na bransolecie

Bransoleta jest wyborem dla osób, które poszukują przede wszystkim wytrzymałości. Trzeba jednak pamiętać, że jest cięższa niż pasek. Jednak w przypadku drewnianych zegarków na rękę z bransoletą z tego samego materiału, nie jest to ogromna różnica w użytkowaniu. Tego typu rozwiązanie nadaje też zupełnie nowego, wyrazistego charakteru. Zegarek z bransoletą bez wątpienia przyciąga wzrok, a jednocześnie pozwala zachować ponadczasową i uniwersalną elegancję.

Pasek czy bransoleta – co wybrać?

Wybór oczywiście zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Zegarek na rękę ma przede wszystkim służyć swojemu właścicielowi – zarówno pod względem wizualnym, jak i wygody. Jeśli w swoich stylizacjach stawiasz na ciekawe połączenia kolorystyczne, dobrym wyborem może być pasek, który zazwyczaj posiada więcej wariantów kolorystycznych. Bransoleta za to zazwyczaj jest dość uniwersalna i ponadczasowa. Uznaje się także, że zegarki na pasku mają bardziej codzienny charakter. Trzeba jednak pamiętać, że wiele zależy od designu całości czy zastosowanych kolorów. W przypadku noszenia garnituru natomiast w dobrym tonie jest wybrać zegarek na rękę na pasku.

Modny i wygodny zegarek na rękę

Choć wybór paska lub bransolety jest dość ważny, należy pamiętać, że to nie jedyna kwestia, która określa wygląd oraz wygodę zegarka. Podczas podejmowania decyzji warto patrzeć na całość. Powszechnie uważa się, że pasek jest wygodniejszy od bransolety. Jednak odpowiednio dopasowany zegarek powinien być wygodny niezależnie od sposobu mocowania. W kwestii komfortu istotne jest także użyty materiał. Drewniane zegarki na rękę są lekkie, a odpowiednio przygotowany surowiec jest delikatny dla skóry. Niezależnie od tego, jaki wybierzemy model, powinien być on wygodny w noszeniu. Dla zapewnienia najlepszej wygody, do drewnianych zegarków na rękę RealForest mocowanych na bransolecie dołączamy przyrząd do wypychania pinów i instrukcję regulacji. Dzięki temu możesz łatwo dostosować zegarek do swojego nadgarstka.

Zegarek drewniany – na pasku czy na bransolecie?

Wybór sposobu mocowania zegarka na rękę powinien przede wszystkim odpowiadać naszym preferencjom. Zegarki drewniane na rękę, zarówno na pasku, jak i bransolecie, są lekkie i wygodne. Doskonale sprawdzą się zarówno przy oficjalnych, jak i codziennych stylizacjach. Zegarki drewniane na rękę RealForest dostępne są zarówno na pasku, jak i na bransolecie, przy zachowaniu najwyższej jakości i schludnego designu.