Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Drewniany zegarek latem – jak o niego zadbać?

Drewniany zegarek latem – jak o niego zadbać?

W końcu mamy lato – czas wypoczynku, urlopu i pięknej pogody. Jeśli jednak nosisz zegarek drewniany na rękę na co dzień, możesz się zastanawiać, jak zadbać o niego latem. Na co zwrócić uwagę?

Unikaj wilgoci

Drewniane zegarki na rękę RealForest są odporne na zachlapania. Jednak ze względu na użyty materiał, lepiej unikać długotrwałej ekspozycji na wilgoć. Pozwoli to dłużej utrzymać drewniany zegarek na rękę w dobrym stanie. Dlatego, jeśli wybierasz się nad wodę, lepiej go zdejmij. Pamiętaj także, żeby chronić go przed działaniem potu. W upały dobrze jest co jakiś czas zdjąć zegarek i go przetrzeć. Warto także poluzować pasek lub bransoletę – nie tylko ochroni to przed działaniem potu oraz samym poceniem, ale pozwoli także zachować komfort noszenia.

Noś go odpowiednio

Drewno jest materiałem delikatnym dla naszej skóry, jednak wyższe temperatury sprawiają, że warto zwrócić uwagę, jak nosimy zegarek na rękę z niego wykonany. Jak już wspominaliśmy, warto poluzować zegarek lub bransoletę. W ten sposób nie tylko ochronimy drewno przed kontaktem z potem, ale też możemy uniknąć odparzeń czy uszkodzeń skóry. Warto także pamiętać, że w wyniku upałów niektóre osoby mogą cierpieć na opuchliznę. Dlatego odrobinę luźny zegarek kilka godzin później może być odrobinę bliżej ciała. Warto także zrezygnować z dodatkowej biżuterii, która także stwarza potencjał uszkodzeń lub odparzeń skóry.

cam2.jpg

Uważaj na odbarwienia

Latem dni są dłuższe, a słońce świeci wyjątkowo mocno. Wielu z nas to cieszy. Decydujemy korzystać z uroków lata. Jednak to właśnie słońce jest jednym z najczęstszych przyczyn odbarwień materiału – w tym drewna. Dlatego, jeśli zdecydujemy się zdjąć zegarek, warto odłożyć go w zacienione miejsce. W przypadku zachlapania warto także zegarek przetrzeć – w ten sposób unikniemy działania barwiących cieczy lub wzmocnienia działania promieni słonecznych. Odbarwienia na zegarku drewnianym na rękę wyglądają nieestetycznie, ale w prosty sposób można ich uniknąć, a tym samym zachować atrakcyjny wygląd produktu.

Czyść go regularnie

Czyszczenie i pielęgnacja zegarka drewnianego na rękę RealForest jest istotna niezależnie od pory roku. Jednak to właśnie latem jest on najczęściej narażony na niesprzyjające czynniki, takie jak kurz, pył, brud czy pot. Regularne czyszczenie drewnianego zegarka na rękę należy nie tylko do kwestii estetycznych. Pielęgnacja pozwala wydłużyć jego żywotność oraz zachować komfort z noszenia. Jest to niezwykle istotne latem, gdy zegarek na rękę towarzyszy nam w różnych, nieraz ekstremalnych aktywnościach.

Czy drewniany zegarek noszony latem jest wygodny?

Powyższe wskazówki są istotne nie tylko w przypadku drewnianych zegarków na rękę, ale czasomierzy w ogóle. Jednak modele wykonane z drewna charakteryzują się dodatkowymi zaletami, które sprawiają, że są one idealne na lato. Przede wszystkim, materiał nie nagrzewa się tak bardzo, jak w przypadku metalu. Jest też niezwykle delikatny dla skóry. Nie można także zapominać o designie, który idealnie sprawdza się w przypadku letnich stylizacji.

ZEGAREK DREWNIANY REALFOREST AUTOMATIC - CZARNY DĄB-ORZECHZEGAREK DREWNIANY RF ELITE - ŚLIWAZEGAREK DREWNIANY REALFOREST CLASSIC KLON