Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zegarek-drewniany-elite-czarny-dab-drewniana-bransoleta

Jak nosić zegarek? Sprawdź jak robić to odpowiednio

Zapewne wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że noszenie zegarka może wymagać pewnej dodatkowej wiedzy. Istnieją zasady, których należy przestrzegać, aby Twoje urządzenie prezentowało się jak najlepiej, ale również by korzystało ci się z niego komfortowo. Jak nosić zegarek, by nie łamać żadnych przyjętych reguł? Wbrew pozorom nie jest to trudne zadanie.

Na której ręce najlepiej nosić zegarek?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wszystko zależy od ciebie. Jeśli jesteś osobą praworęczną, to najlepiej zakładać go na lewą rękę. Jeśli leworęczną to na prawą. Przede wszystkim staraj się nie zakładać go na dominującą rękę. Dlaczego? Ponieważ gdybyś złamał tę zasadę, to Twój zegarek byłby bardziej narażony na uszkodzenia.

Wykonując czynności dnia codziennego lub po prostu robiąc coś automatycznie i bez zastanowienia, możesz uderzyć swoim urządzeniem o kubek czy klamkę od drzwi. Nie dość, że zegarek będzie ci przeszkadzał, to jeszcze będzie się powoli niszczył. Mały problem przy stosowaniu tej zasady mogą mieć osoby leworęczne, ponieważ koronka będzie się znajdowała z innej strony.

Jak nosić zegarek, by było Ci najwygodniej?

Mimo że powszechnie uważa się, by nosić zegarek za nadgarstkiem, to tutaj również nie ma jasnej zasady. Nadal wszystko zależy od twoich upodobań. Warto zaznaczyć, że każde ułożenie twojego urządzenia będzie niosło za sobą wady i zalety. Zastosowanie najpopularniejszej metody doprowadzi do tego, że zegarek będzie się nosiło bardzo wygodnie, ale sprawdzenie godziny może przysporzyć trochę trudności. Sytuacja odwraca się, gdy założysz go na sam nadgarstek. Wtedy z łatwością odczytasz godzinę, ale może być to dla ciebie trochę niewygodne.

Jak dopasować zegarek do ubioru?

Tutaj największe znaczenie ma wybór paska. Przy oficjalnych wydarzeniach najlepiej postawić na klasykę - czarny kolor idealnie sprawdzi się w połączeniu z garniturem. Panie mogą sobie pozwolić na trochę więcej ekstrawagancji i wybrać na przykład złotą bransoletę. W ich wypadku skórzany pasek nie będzie zbytnio pasował do stroju. W codziennych sytuacjach możesz wybrać pasek dobrany do twojej garderoby, taki, który będzie pasował kolorystycznie. Należy zaznaczyć, że najlepszym wyjściem jest kupienie dodatkowego zegarka, aby móc wybierać konkretny model do odpowiedniego stylu.

Wszystkie zasady mają sprawić, że swój zegarek będziesz nosił z nieukrywaną przyjemnością. Dlatego tak dużo jest w nim możliwości do rozstrzygnięcia. Bo przecież najważniejsze jest, byś Ty się dobrze czuł i wyglądał tak, jak sobie tylko wymarzysz. Oczywiście pewnych reguł należy przestrzegać, ale są one zrobione tylko dla Twojego dobra.