Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zegarek-drewniany-diver-style-rozlozony

Jak wymienić baterię w zegarku, by znów sprawnie odmierzał czas?

Codzienne korzystanie z zegarka to nawyk, o którym się nie myśli. Bezwiednie spoglądasz na tarczę, by skontrolować upływający czas. Problem zaczyna się wtedy, gdy nagle zorientujesz się, że ten się zatrzymał. Oznacza to tylko jedno i bynajmniej nie chodzi o jakieś wydarzenie z gatunku science fiction. Sprawdź, jak wymienić baterię w zegarku, by wszystko wróciło do normy.

Wymiana baterii w zegarku czeka każdego

Bateria w zegarku ma swoją żywotność, która wynosi średnio trzy lata. Po tym czasie urządzenie zatrzymuje się i potrzebna jest wymiana źródła energii. Dla kogoś, kto tego nigdy nie robił, może wydawać się to skomplikowane, jednak jest to jedna z tych czynności, której z łatwością podołasz. Pod warunkiem, że będziesz przestrzegał kilku prostych zasad. Uchronią one mechanizm przed zepsuciem, a Tobie pozwolą znów cieszyć się upływającym czasem. Przygotuj więc odpowiednie narzędzia i bierz się do pracy.

Jak wymienić baterię w zegarku?

Koszt takiej samodzielnej naprawy to zaledwie parę złotych, za tyle bowiem nabędziesz samą baterię. Jednak, aby mieć pewność, że niczego nie popsujesz, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją. Wtedy masz prawie stuprocentową gwarancję, że sprawny zegarek znów zagości na Twojej ręce. Jak więc wymienić baterię w urządzeniu?

- Na początku zorientuj się, w jaki sposób wyciąga się dekielek. Może on być wkręcany lub wciskany, i tylko odpowiedni ruch spowoduje otwarcie urządzenia.

- Gdy już zajrzysz do środka, a nie widzisz jeszcze z jakiego typu baterią masz do czynienia, zobacz jak jest mocowana(np. śrubką). Po odkręceniu śrubki podważ ją delikatnie cienkim narzędziem i wyjmij.

-Teraz widzisz dokładnie baterię i możesz wskazać jej rodzaj. Czas na zakup nowych, identycznych, które posłużą Ci przez kolejne lata.

- Włóż nową baterię do otworu i upewnij się, że pasuje. Nie ma bowiem mowy o zbyt małym lub za dużym akumulatorze. Ten powinien być oczywiście ułożony dobrą stroną.

- Nałóż dekiel, dociśnij go lub dokręć, a następnie upewnij się, że zegarek działa. Pozostaje Ci ustawić prawidłową godzinę i obserwować, czy mechanizm nie przyspiesza i nie zwalnia.

Za co zwrócić uwagę przy wymianie baterii w zegarku?

W procesie wymiany baterii niezwykle istotne są szczegóły, dzięki którym Twoje urządzenie pozostanie w dobrym stanie. Zadbaj więc o odpowiednią nawierzchnię do pracy, na którą będziesz odkładała zegarek i jego elementy. Nietrudno bowiem o zarysowanie delikatnej szybki. Do usuwania starej baterii i dociskania nowej wykorzystaj plastikowe narzędzia. Inne mogą pozostawić ślad na delikatnych elementach, a o takie uszkodzenie nie trudno. Nie rób niczego na siłę i zawsze upewnić się, że roisz to, co akurat trzeba.