Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zegarek-drewniany-diver-style

Jakie zalety mają drewniane zegarki na rękę?

Zastanawiasz się nad nowym zegarkiem? Kuszą cię modele analogowe, elektroniczne, wykonane z metalu lub pięknie zdobione? Świetną alternatywą dla klasycznych, popularnych wzorów są drewniane zegarki na rękę. Czy takie wykonanie sprawdza się w praktyce? Jakie atuty ma drewniany czasomierz? O tym wszystkim przeczytasz w naszym tekście.

Zegarki w dobie telefonów

Chcemy cię przekonać, że drewniane zegarki na rękę to doskonały pomysł. Tymczasem coraz więcej osób zastanawia się, czy w ogóle warto nosić zegarek. W dobie powszechnych urządzeń mobilnych takie pytanie jest całkiem zasadne. Zamiast nosić ze sobą kilka elementów, które porządkują naszą rzeczywistość, zwykle wybieramy jedno - elektroniczne. To w nim zapisana jest godzina, data, ważne wydarzenia, lista zakupów, ilość przebytych w ciągu dnia kroków. Czy przy tak silnej konkurencji jest sens inwestować dodatkowo w czasomierz? Jak najbardziej. Zegarek bynajmniej nie jest reliktem z przeszłości. Współcześnie pełni bardziej rolę ozdoby, jednak jego podstawowa funkcja jest nadal ważna.

Gadżet, który usprawnia podróżowanie

Wydaje ci się, że najlepiej podróżować ze smartfonem? Rzeczywiście, nowoczesne technologie sprawiają, że mały gadżet ma wielką moc. Pamiętaj jednak, że podróżując, uprawiając sporty, potrzebujesz niezawodnych akcesoriów. Nowoczesne czasomierze nie tylko odmierzają czas, ale też mają zaawansowane funkcje, przydatne w terenie. Co więcej, w trudnych warunkach będą działać znacznie lepiej niż inna elektronika. Nie musisz się też martwić, że twój czasomierz się rozładuje. Czy drewniane zegarki na rękę Real Forest działają sprawnie w trudnych warunkach? Tak, ponieważ drewno stanowi solidne tworzywo. Z kolei ich mechanizm jest tak samo sprawny, jak w innych modelach.

Czy drewno w czasomierzu to dobry pomysł?

Drewniane zegarki na rękę to propozycja oryginalna, więc część osób patrzy na nie sceptycznie. Czy tego rodzaju gadżet zapewni nam trwałość, jakiej oczekujemy? Nie będzie chłonąć wilgoci i wyginać się jak drewniana deska przy zmianie temperatur? Tajemnica wytrzymałości zegarków tkwi w doskonałej obróbce drewna. To wyjątkowy materiał, od wieków używany do budowy różnorodnych konstrukcji - domów, statków, mostów. Drewno, z którego produkowane są zegarki Real Forest, podlega restrykcyjnej selekcji. Do obróbki wybiera się wyłącznie najlepsze elementy pozbawione jakichkolwiek wad. Są one impregnowane olejem, który dodatkowo zwiększa jakość i wydłuża żywotność drewna.

Zamiast stali, tytanu i ceramiki

Nadal dziwisz się, że można nosić drewniane zegarki na rękę? Zastosowanie drewna w biżuterii jest znane od wieków. Jest proste w obróbce, więc dobry rzemieślnik potrafi z niego stworzyć prawdziwe cuda. Łączy się z metalami, także szlachetnymi, świetnie komponuje się też z kamieniem. Dzięki temu powstają ozdoby mniej monochromatyczne. Jego egzotyczne odmiany często służą do produkcji etnicznych przywieszek. W polskich realiach wystarczy posłużyć się rodzimymi gatunkami drewna. Przy produkcji zegarków okazało się, że materiał ten całkiem dobrze zastępuje elementy tytanowe, stalowe i ceramiczne. Osoby, które narzekały, że metalowe części boleśnie ciągną im włoski na nadgarstku, mogą odetchnąć z ulgą.

Ekologiczne rozwiązanie w hołdzie naturze

Drewniane zegarki na rękę dość szybko zdobyły uznanie miłośników ekologii. Drewno w przeciwieństwie do sztucznych tworzyw jest przyjazne naturze. Rozkłada się o wiele szybciej i nie stanowi zagrożenia dla środowiska tak, jak np. plastik. Zwłaszcza gdy surowiec pozyskiwany jest z certyfikowanych leśnictw. Przy tworzeniu zegarków Real Forest wykorzystuje się niemal 100 proc. drewna, szanując ten cenny materiał. Ekologiczne dodatki do stylizacji to doskonała opcja nie tylko dla osób, które lubią żyć blisko natury. Drewniany czasomierz warto kupić alergikowi, który jest uczulony na niektóre metale, kauczuk lub silikon. To tworzywa powszechne przy produkcji nowoczesnych czasomierzy.

Drewniane zegarki na rękę mają wyjątkowy design

Lubisz produkty unikatowe? Drewno jest więc wręcz stworzone dla ciebie. Nie ma przecież dwóch takich samych desek. Każdy element różni się od kolejnego usłojeniem. Wynika to z niejednolitej faktury drewna, która jest charakterystyczna mimo obróbki. Szczęśliwy posiadacz drewnianego zegarka poznał też kolejny jego atut. Czasomierz po impregnacji ma wyjątkowy zapach. Nie da się go odnaleźć w „zwyczajnych” zegarkach. Co wpływa na niepowtarzalny design? Przede wszystkim obróbka. Każdy model jest wykonany z wyjątkową pieczołowitością i dbałością o detale. Zegarek drewniany to owoc pracy wielu konstruktorów, dzięki którym powstaje małe arcydzieło.

Drewniane zegarki na rękę mogą być funkcjonalne i estetyczne. Większość modeli jest na tyle uniwersalna, że pasuje zarówno na damski, jak i męski nadgarstek. Łatwo dobrać je do codziennej stylizacji. Pamiętaj, że naturalne materiały lubią swoje sąsiedztwo. Dlatego do dębowej lub klonowej koperty świetnie pasuje skórzany pasek.