Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Drewniany zegarek z grawerem – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Drewniany zegarek z grawerem – dlaczego warto się na niego zdecydować?

Urodziny, imieniny czy też ważna rocznica to wydarzenia, które wymagają niebanalnych podarunków. Wiele osób w ten sposób chce również upamiętnić istotne zdarzenia, takie jak zdany egzamin czy awans w pracy. Dobrym pomysłem na taki upominek może być drewniany zegarek z grawerem. Jednak czy taka dedykacja ma sens? Czy warto w nią inwestować? W dzisiejszym wpisie postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

Drewniany zegarek z grawerem – czy warto w niego inwestować?

Na początek może warto wyjaśnić pokrótce, czym tak właściwie jest grawerowanie. Otóż czynność ta polega na tworzeniu różnego rodzaju wzorów na powierzchniach. Używa się do tego promienia lasera lub też specjalistycznych, bardzo precyzyjnych narzędzi, a sama czynność przypomina rycie. Grawerunek można umieścić na wielu przedmiotach. Biżuteria, kryształy, pióra wieczne czy właśnie zegarki to tylko niektóre z nich. Na tych ostatnich wykonuje się go przeważnie na tylnej części koperty. Taki zabieg sprawia, że grawer jest delikatny, elegancki i dyskretny.

Czy warto obdarować kogoś zegarkiem z grawerem? Otóż warto. Najczęściej takie akcesoria są wybierane właśnie jako prezent dla bliskich osób. Możesz na nich umieścić ważną datę, cytat czy też zdanie, które będzie przypominać o jakiejś istotnej chwili. Drewniany zegarek z grawerem to bardzo osobisty podarunek a tym samym niezwykle oryginalny i nieprzeciętny. Będziesz mieć pewność, że bliska Ci osoba poczuje się wyjątkowo, a ten gadżet będzie dla niej miłym wspomnieniem. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, o których dowiesz się z dalszej części artykułu.

Dedykacja na zegarku – o tych kilku rzeczach warto pamiętać

Panuje pewien popularny przesąd, że zegarek dany komuś w prezencie może tej osobie przynieść pecha. Warto ten mit włożyć między bajki i raz na zawsze o nim zapomnieć. Wziął się on z dawnych wierzeń, według których zegarek odmierza czas do rozstania albo śmierci. Powtarzało się je z pokolenia na pokolenie i utrwaliły się one również w naszej świadomości. Jednak w tym stwierdzeniu nie ma za grosz prawdy, a wysokiej jakości gadżet to uniwersalny, ponadczasowy i elegancki upominek, który możesz podarować z każdej okazji.

Drewniany zegarek z wyrytą odpowiednią dedykacją będzie wspaniałą pamiątką. Kiedy można go dać w prezencie? Świetną okazją jest na przykład rocznica ślubu lub zaręczyn albo też pierwszej randki. Możesz wtedy dać ukochanej lub ukochanemu takie akcesorium, a na kopercie umieścić ważną datę. Taki zegarek może być też wspaniałym prezentem z okazji ślubu bliskich Ci osób. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku modele z tej samej kolekcji. Jaka dedykacja będzie najlepsza w tym przypadku? Data ślubu, fragment wiersza, sentencja o miłości czy też coś, co Ci się jednoznacznie z nimi kojarzy.

Zegarek z grawerem dla dziecka lub nastolatka

Ten rodzaj prezentu nie jest przeznaczony tylko dla dorosłych. Doskonale sprawdzi się również jako upominek na osiemnaste urodziny lub Pierwszą Komunię Świętą. W tym przypadku dedykacją również może być data urodzin lub sakramentu. Doskonały będzie także cytat lub wskazanie konkretnej okazji. Jednak tak naprawdę jedyne co Cię ogranicza to wyobraźnia.

A kiedy zegarek z dedykacją może być złym pomysłem?

Wiesz już, że drewniany zegarek z grawerem to bardzo uniwersalny podarunek i spodoba się większości osób. Jednak wciąż istnieje ta mniejszość, która z takiego upominku się nie ucieszy. Czasomierz z dedykacją to produkt spersonalizowany i robiony na zamówienie. Dlatego też nie można zwrócić takiego artykułu. Jeśli więc nie jesteś pewien czy taki dar przypadnie do gustu, to lepiej z dedykacji zrezygnować. Zawsze możesz zamówić ją później, kiedy już będziesz mieć pewność, że obdarowana osoba go zatrzyma.

O czym jeszcze warto wiedzieć? Te informacje na pewno Ci się przydadzą

Należy pamiętać, że nie na każdym czasomierzu można wykonać grawer. Na przeszkodzie stoi nie rodzaj i model zegarka, ale ilość miejsca na odwrocie koperty. Popularne sieciówki i marki często w tym miejscu umieszczają informacje na temat danego modelu. Są one gęsto zadrukowane i często brakuje przestrzeni na cokolwiek innego. Dlatego też jeśli się zdecydujesz na taki prezent, warto szukać go wśród rzemieślników i rękodzielników, takich jak nasz sklep. Wszystkie nasze produkty wykonujemy ręcznie, dlatego też dodanie graweru do zamówienia traktujemy priorytetowo.

Jaki jest koszt graweru na drewnianym zegarku? Podczas zamówienia możesz poprosić o personalizację czasomierza. Wtedy też podajesz informacje, które mają być umieszczone w dedykacji. Koszt graweru to około 20-30 złotych. Grawer w żadnym wypadku nie wpływa na jakość zegarka i jego funkcjonalność. Pamiętaj jednak, żeby dedykacja zamknęła się w maksymalnie pięćdziesięciu znakach. To  delikatna i koronkowa robota, dlatego też dłuższy cytat może być po prostu nieczytelny. A w tym przypadku, trzymając się pewnych ograniczeń, zyskasz pewność, że sprawisz radość obdarowanej osobie.