Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Mechanizm kwarcowy - Citizen-Miyota

Zegarek na rękę — fascynująca historia

Czas to ważna część ludzkiego życia i od zarania dziejów próbowano go mierzyć. Każdy z nas, już będąc dzieckiem, obserwował wielkie zegary i zegarki na rękę, które nosili bliscy. Pierwszy zegarek, który dostaliśmy np. na urodziny, zapada nam głęboko w pamięć. Choć świat się zmienia i to obecnie telefony najczęściej pokazują nam datę i godzinę, klasyczny czasomierz — ciekawy i wyjątkowy, taki jak zegarek na rękę RealForest — jest nam niezbędny także dziś!

Jak kiedyś mierzono czas?

Choć trudno nam to sobie wyobrazić, dawniej człowiek do odmierzania upływających chwil miał do dyspozycji jedynie słońce i gwiazdy. Cyklicznie zmieniały się też pory roku i można było pewne prawidłowości uchwycić i usystematyzować. Pierwsze tarcze słoneczne odnaleziono w Egipcie, datowane są na 3000 lat p.n.e. Pomagały w odmierzaniu godzin, jednak nocą i przy złej pogodzie były bezużyteczne. Ludzie wpadali na najróżniejsze pomysły i wymyślali niezwykłe formy czasomierzy. Były zegary wodne, zegary olejowe, a nawet zegary ogniowe. Konstruowano je po to, by pomagały w oznaczaniu upływających dni i godzin, jednak nie były one precyzyjne.

Przeminęły wieki i wreszcie, w średniowieczu, w XIII wieku, pojawiły się na świecie pierwsze mechaniczne przyrządy do pomiaru czasu. Początkowo wykuwano je z żelaza i można było je zobaczyć głównie w klasztorach. W XIV wieku zaczęto budować wieże zegarowe z dzwonami, niektóre z nich dotrwały do dni dzisiejszego. W wieku XV, w Norymberdze, wynaleziono pierwszy zegarek kieszonkowy. Zrobił go z żelaza ślusarz Peter Henlein. Jego konstrukcję stanowiła puszka o średnicy 6 cm, niezbyt przypominająca jajo, ale do historii zegarek ten przeszedł właśnie jako „jajko norymberskie”. Jego mechanizm sprawnie pracował do 40 godzin, zegarek był uważany za praktyczny, gdyż mógł się łatwo zmieścić w sakiewce lub kieszeni płaszcza. Wiele wody upłynęło w rzekach, zanim ktoś wpadł na pomysł, by skonstruować drewniany zegarek na rękę!


Praktyczny wynalazek

Pierwsze zegarki na rękę powstały w 1790 roku, wtedy to genewskie zakłady zegarmistrzowskie Jaquet-Droz i Leschot stworzyły biżuteryjny zegarek na bransolecie. Oryginalne czasomierze robił także zegarmistrz Napoleona – Nitot, ale jego zegarki na rękę pokazywały południe na obecnej godzinie 3, co stwarzało duże trudności w odczytywaniu właściwej godziny.

Zegarek na rękę w formie zbliżonej do współczesnej zamówiła na początku lat 80-tych XIX wieku niemiecka marynarka wojenna. Wyprodukowała je szwajcarska manufaktura Girard-Perregaux. Zegarki te posiadały specjalną kratkę, która chroniła szkiełko przed rozbiciem, nosili je głównie żołnierze. Cywile używali zegarków kieszonkowych na łańcuszku.


Zegarek na rękę dzisiaj

Dobra organizacja to podstawa każdego sukcesu. Wszystkie nasze czynności podporządkowane są czasowi, a każdy dzień pełen jest spraw, które załatwiamy w ustalonej kolejności. Bez odmierzania czasu nie jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować. Dziś zegarek na rękę nie tylko wskaże nam godzinę, często jest także ciekawą ozdobą i wyznacznikiem oryginalnego stylu. Możemy wyróżnić wiele różnych typów i modeli zegarków, które będą idealnie pasowały do poszczególnych stylizacji. Są zegarki klasyczne, eleganckie, sportowe i codzienne. Warto mieć kilka różnych, ciekawych modeli.

Postaw na oryginalność — podaruj sobie zegarek RealForest!

Niektórzy ludzie zrobią wszystko, by się wyróżnić z tłumu, ale nie zawsze wiedzą jak działać, by odnieść zamierzony efekt. Hałaśliwe zachowanie, podarte ciuchy i kolorowe, tandetne gadżety może zwrócą na chwilę uwagę, ale nie wzbudzą pozytywnych uczuć. Prawdziwą sztuką jest umiejętne wyczucie stylu, uchwycenie piękna, zaimponowanie ciekawą, ale gustowną i oryginalną stylizacją.

Dziś wiele mówi się o ekologii, ochronie zasobów naturalnych i szacunku do naszej planety. Podążanie za tymi naturalnymi trendami jest nie tylko modne ,ale i dobre, warto to podkreślać na różne sposoby. Drewniany zegarek na rękę to nawiązanie do natury i jej piękna. Wspaniale pasuje do wielu stylizacji. Można założyć go do klasycznego, formalnego ubioru, ale świetnie prezentuje się także w kompozycjach bardziej swobodnych. Przyjemna faktura drewna jest przyjazna dla skóry, dlatego zegarki RealForest nosi się z prawdziwą przyjemnością!


Powiedz coś o sobie!

Czy to nie jest niezwykłe, że niektórzy ludzie umieją w nienarzucający się i oryginalny sposób zaprezentować się szerszemu ogółowi i zdobyć uznanie? Można ubierać się skromnie i wybierać stonowane barwy, a jednak wyróżniać się stylem. Prawdziwy sekret tkwi w starannie dopracowanych szczegółach. Kilka dodatków korespondujących ze sobą odcieniem, materiałem, czy np. zdobieniem decyduje o tym, że nasze wygląd nabiera klasy. Zegarek RealForest to świetny wybór. Idealnie komponuje się z kolorami ziemi i naturalnymi tkaninami, takimi jak bawełna, len i jeans. Drewniane kolczyki i wisiorek, gustowna , rzeźbiona bransoletka albo drewniany breloczek do kluczy to przykłady dodatków, które będą świetnie harmonizować z zegarkami z drewna.