Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
Czas zamknięty w drewnie

Czas zamknięty w drewnie

Człowieka otaczają najróżniejsze przedmioty i surowce. Przemysł i rozwinięta technologia przyniosły nam nowe materiały, które służą m.in. do wyrobu odzieży, mebli, a nawet żywności. Nie wszystko okazało się jednak zdrowe i bezpieczne dla ludzi. Obecnie obserwuje się wielki powrót do naturalnych zasobów Ziemi. Do łask wraca drewno, które zawsze było piękne i bardzo bliskie człowiekowi. Drewniany zegarek na rękę to wspaniały pomysł na prezent dla przyjaciela.

Przyjazne drewno

Nie ma dwóch identycznych kawałków drewna. Każdy gatunek drzewa to inna twardość, struktura, kolor i trwałość surowca. Owocuje to niezliczonymi możliwościami dla stolarzy, rzeźbiarzy i innych artystów. To z drewna powstają wyjątkowe dzieła, takie jak kunsztownie wykonane stoliki, szafy, kredensy i zegarki z drewna.

Odpowiednio przygotowane i zabezpieczone drewno może świetnie nam służyć bardzo długi czas. Odznacza się odpornością na działanie wielu czynników chemicznych, a jeśli jest prawidłowo pielęgnowane – wykazuje dużą trwałość i pięknie prezentuje się przez dziesiątki lat. Warto w tym miejscu wspomnieć, że przedmioty drewniane nie niszczeją tak szybko, jak te wykonane z innych materiałów.

Ekologiczny materiał

Drewno wykorzystywano już tysiące lat przed nami, jest jednym z najstarszych materiałów używanych przez człowieka. Budowano z niego domy i kościoły, wyrabiano meble i sztućce. Dziś stosuje się wiele tańszych zamienników tego surowca, co nie zawsze jest właściwym wyborem. Naturalne drewno nie wywołuje alergii i pozytywnie jonizuje powietrze. Reguluje wilgotność w pomieszczeniu, emanuje ciepłem, jest przyjemne w dotyku i niezwykle korzystnie wpływa na osoby, które je użytkują.

Drewniane przedmioty mają wiele zalet. Najważniejszą jest jego związek z naturą i dobroczynne oddziaływanie na człowieka. Każdego dnia korzystamy z drewnianych rzeczy, które są wytrzymałe, eleganckie a co najważniejsze — bardzo przydatne. Taki właśnie jest zegarek na rękę RealForest. Jego drewniana koperta znakomicie przylega do ręki i jest przyjemna dla skóry. Takiego wrażenia nigdy nie da nam zimny metal, czy plastik.

Piękno natury

Każdy zegarek na rękę RealForest ma swoją własną historię. Drewniany zegarek Elite może opowiedzieć nam tą, o klonie, z którego powstała jego tarcza i koperta. Klon jest rozłożystym drzewem i najczęściej rośnie w strefach o umiarkowanym klimacie. Można go najczęściej spotkać w Azji, Ameryce Północnej i Środkowej oraz w Europie. Typową odmianą w Polsce jest klon jawor, który dorasta na wysokość nawet 40 metrów. Ma piękną, wzniesioną i kulistą koronę i ze względu na swoją urodę, często sadzony jest w parkach. Posiada charakterystyczną, szarą korę, która w pierwszych latach wzrostu drzewa jest gładka. W późniejszym okresie łuszczy się i dużymi płatami odpada od pnia. Liść klonu jawor kształtem przypomina dłoń, ma tzw. pięć klap. Owocem klonu jest niewielki orzeszek ze skrzydełkami po bokach. W maju, gdy drzewo kwitnie, na gałązkach rozwijają się zielonożółte kwiaty. Są zebrane w wiechy o dekoracyjnym wyglądzie.

Klon jest powszechnie występującym drzewem we wschodniej Kanadzie. Znana jest tam jego czerwona odmiana, której dojrzałe liście przyjmują piękny bordowo-czerwony kolor. Klon miał nieocenioną wartość gospodarczą dla Indian. Wiedzieli oni, że z naciętego pnia klonu wypływa sok – przezroczysty płyn o lekko żółtawym odcieniu i słodkim smaku. Sok ten, specjalnie zagęszczony, jest syropem klonowym. Dla Indian był ważnym pokarmem w czasie długich i srogich kanadyjskich zim. Dlatego właśnie liść klonu stał się symbolem przetrwania i został umieszczony na fladze Kanady. Wspaniale mieć zegarek drewniany RealForest, który ma w sobie siłę klonu…

zegarek-drewniany-rf-elite-srebrny-klon.

Zegarek z drewna znakomicie nadaje się na prezent dla kogoś wyjątkowego. Starannie wykonany, z precyzyjnym i trwałym mechanizmem, zachwyca swoją ciekawą stylistyką. Będzie idealny dla osoby, która kocha naturę i czuje z nią silny związek.